Tropické dřevo je ceněno pro svoji originální barevnost a kresbu, dále pro výborné mechanické vlastnosti, vysokou trvanlivost, odolnost proti dřevokaznému hmyzu a houbám.
Dá se říci, že exotické dřevo proniklo na český trh až po revoluci v roce 1989. Do té doby se v našich zemích převážně využívaly evropské dřeviny jako buk a dub.
Zabýváme se přímým dovozem – importem a prodejem exotického dřeva a řeziva přímo ze Západní a Střední Afriky. V tomto regionu spolupracujeme s několika místními producenty exotického řeziva a proto můžeme našim klientům nabídnout rozmanitou škálu tropických tvrdých dřevin a řeziva. Tropické dřeviny mohou být dodány v nejrůznějších formách, jako například hrubě řezané fošny a hranoly, nábytkové hranoly, vnější podlahové desky a fošny, decking na terasy a venkovní stavby, dále vnitřní masivní podlahy a obklady stěn. Jsme připraveni nabídnout opravdu širokou škálu dřevěných produktů z exotického dřeva. Od podlah, terasových desek na terasy a podlahy, fasádních profilů a palubek až po hrubé tropické řezivo jako polotovar pro další výrobu nábytku.
Jsme dodavatelé kvalitního exotického dřeva a řeziva. Dodáme levné exotické dřevo a řezivo jako jsou hranoly, fošny a prkna. Dokážeme nabídnout velmi výhodné ceny pro všechny odběratele.
Některé druhy exotického dřeva jsou vhodné na venkovní použití, jako např. terasy, pergoly, dřevěné chodníčky, obložení okolo venkovních bazénů apod. Další druhy exotického dřeva jsou zase vhodné na vnitřní použití, jako jsou masivní dřevěné podlahy, exotický nábytek, obklady stěn a také dřevěné parkety. Mnoho názvů exotických dřev jako Okan, Adadua, Bubinga, Afzelia, Doussie, Tali, Mahagon, Pine, Wenge, Iroko, Okoume, Sapele, Mahagon, Pachiloba, Teak, Makore, Zebrano, Zingana, Tali Doussie, Bilinga, Padouk, Azobe, Bubinga, Sapeli, BANGKIRAI, MASSARANDUBA, IPE, CUMARU, TATAJUBA, MERBAU. atd, se pomalu dostávají do podvědomí mnoha lidí. Určitě se na tom podílí také nábytkářský a podlahářský sektor, který z exotického dřeva vyrábí luxusní dřevěné dýhy a vrstvené a dýhované podlahy.
Exotické dřevo rádi ve svých návrzích využívají architekti a bytoví designeři, pomocí exotického dřeva krásně dotvářejí interiéry i exteriéry bytů a obytných domů, dodávají jim nádech exotiky, působí neotřelým, teplým a uklidňujícím dojmem, a to jak ve formě podlah, tak i bytových doplňků, schodišť, obkladů stěn, venkovních teras atd.
Některé velmi tvrdé a odolné druhy exotického dřeva jsou vhodné i pro komerční využití ve velmi silně zatěžovaných prostorech. Můžeme si dobře představit krásnou dřevěnou masivní podlahu z dřeviny Wenge v nějaké stylové kavárně.
U exotického dřeva je důležitým faktorem rozměrová stabilita a pružnost dřeva, díky které pak exotické dřevo není náchylné na sesychání a bobtnání a nereaguje na změny teploty v prostředí, kde je instalováno. Některé druhy exotické dřeva je možné použít i v souvislosti s podlahovým topením.
Trendy v bytovém designu hovoří o použítí exotického dřeva na podlahu, jako masivní dřevěné parkety nebo podlahové desky, v celém bytě. Díky skvělým vlastnostem exotických dřevin, je možné mít v domě nebo bytě, dřevěnou podlahu opravdu všude. Koupelny a kuchyně nevyjímaje.
Výrobci dodávají na trh laky a oleje určené právě do hodně frekventovaných a namáhaných prostor. Tyto výrobky dovedou zabránit vnějšímu opotřebení a třeba i pronikání vlhkosti do dřeva. To oceníme především v kuchyních a koupelnách.
Exotické dřevo je v Západní Africe těženo odedávna. V současné době je těžba exotického dřeva v mnoha afrických zemích regulována místními vládami.
Region západní Afriky je velmi bohatý na všechny nerostné suroviny a exoticé dřevo nevyjímaje. V místních tropických lesích rostou nepřeberné druhy exotických dřev v neuvěřitelné škále odstínů, od světlé až po velmi tmavé. Zdejší exotické dřeviny mají také daleko atraktivnější vzhled a to díky neobviklým obrazcům, které vytvářejí letokruhy. Exotické dřevo je také daleko odolnější vůči vlhkosti, je více pružné, nesesychá a je odolné proti napadení hmyzem.
Dřevo je velmi příjemný a oblíbený materiál v architektuře zahrady.Na rozdíl od kamene působí teplým dojmem a spolu se zeleným trávníkem dotváří příjemnou atmosféru celé zahrady.
V posledních letech se škála dřevin pro venkovní použití rozšířila o další druhy. Tyto dřeviny pocházejí z tropických oblastí Afriky, jihovýchodní Asie či Jižní Ameriky a patří mezi ně vedle všeobecně známého teaku např. také BANGKIRAI, MASSARANDUBA, IPE, CUMARU, TATAJUBA, MERBAU, AZOBE, IROKO, WENGE, BUBINGA, SAPELE a další. Díky svému původu se tropické dřevo vyznačuje specifickými vlastnostmi – vysokou odolností proti povětrnostním vlivům (není nutné je impregnovat), vysokou tvrdostí a delší životností.